Вже розпочато будівництво нового ЖК Idilika Avenue! Дізнатися більше

Придбання квартири в розстрочку від забудовника - гайд для клієнтів

При покупці квартири у вас є кілька варіантів оплатити її вартість. За наявності необхідної суми, можна одразу зробити це одним платежем. В такому випадку можна розраховувати на знижку або зниження ціни за квадратний метр. А якщо грошей не вистачає? Можна скористатися пропозицією по розстрочці від забудовника.

На будівельному ринку можна знайти безліч пропозицій по розтермінуванню. Фактично, у будь-якого забудовника можна скористатися ними. Всі вони різняться розміром першого внеску, терміном, наявністю здорожчання тощо. За оцінками експертів, від 40% до 70% квартир продається саме в розстрочку. Та й не дивно, адже навіть за умови здорожчання, розстрочка від забудовника є більш вигідною за банківські кредити. 

Переваги розстрочки від забудовника

Забудовник не вимагає від клієнта документального підтвердження платоспроможності.

Зазвичай гарантією того, що інвестор матиме можливість здійснювати щомісячні платежі, є перший внесок. Зазвичай ця сума складає від 10% до 50% від вартості квартири. 

Відсотки по розстрочці, фактично розмір переплати, або взагалі відсутні, або значно менші, ніж у банку. 

Якщо період розстрочки незначний - від одного до двох років, то забудовник може запропонувати розстрочку без подорожчання. У випадку більш тривалої розстрочки, воно може склади близько 5-7% річних від вартості квартири. Це значно менше ніж фактична процентна ставка по кредиту - 22-25% річних.

Гнучкий графік виплати розстрочки

Беручи кредит у банку на покупку квартири, у вас виникає зобов’язання дотримуватися встановленого графіку платежів. За його недотримання передбачені штрафні санкції. У забудовника ж можна визначити та закріпити в договорі графік платежів, який зручний саме для вас - вносити визначену суму щомісяця, щоквартально або взагалі двома-трьома платежами у визначені дати. 

Найпоширеніші схеми розстрочки на квартири в Україні

Кожен забудовник самостійно визначає умови надання розстрочки. Розмір першого внеску, сума подорожчання, графік платежів, період надання, валюта - ці параметри є спільними для всіх, різняться вони лише своїми значеннями. Розглянемо найпривабливіші пропозиції.

Розстрочка без першого внеску

Таку розстрочку готові надавати далеко не всі забудовники. Частіше всього, вона надається у якості акційної пропозиції, що або обмежена у часі, або діє на конкретний перелік квартир. Іншими словами, це більше маркетинговий хід, ніж постійно діюча пропозиція. 

Якщо ви з будь-яких причин не бажаєте сплачувати перший внесок, то вартість квартири можете вносити рівними частинами протягом певного періоду. Тут потрібно зазначити, що розмір таких платежів буде значно більшим. Тож, не дивлячись на назву, такий вид розстрочки аж ніяк не є варіантом придбання квартири “для бідних”.

Розстрочка без подорожчання

Без подорожчання розстрочку зазвичай забудовники пропонують на період, що дорівнює очікуваній даті здачі комплексу в експлуатацію. Якщо ви не зможете сплатити вартість квартири до цього часу, тоді на залишок може нараховуватись відсоток, або зрости ціна квадратного метру. 

З іншого боку, забудовник може задекларувати у договорі фіксацію вартості квадратного метра та надавати розстрочку на більший термін.

Розстрочка з фіксацією у гривні (або у доларах)

Забудовники можуть встановлювати вартість квадратного метру або у гривнях або в іншій валюті, наприклад в доларах. Останні кілька років курс долара до гривні зростав, тож аби зробити більш привабливою пропозицію розстрочки для інвесторів, забудовники фіксували вартість квартири у гривнях. Це давало можливість зробити більш прогнозованою суму щомісячних платежів, адже вона вже не залежала від курсових коливань. 

На фоні нещодавного зміцнення гривні деякі забудовники почали пропонувати інші умови, встановлюючи власний внутрішній обмінний курс, що є дещо вищим від комерційного. Сплачуючи щомісячні платежі доларами, інвестор отримав можливість економити. 

Також вигідними на часі є розстрочки із фіксацією ціни в доларах, адже у гривневому еквіваленті сплачувана сума щомісячного внеску стає меншою, у зв’язку із падінням долара.

Довготермінова розстрочка - на 5, 7 чи навіть 10 років

Даний вид розстрочки на ринку новобудов з’явився нещодавно. Дозволити собі таку модель фінансування будівництва можуть не всі забудовники, лише потужні компанії, що мають додаткові альтернативні джерела залучення коштів. В середньому, строк реалізації проекту складає до 2-3 років. Тож і звичайний період розстрочки встановлюється у цих межах.  

Але й великим компаніям потрібно страхувати ризики, тому при довготерміновій розстрочці практикуються страхові виплати та встановлюються досить високі процентні ставки. В середньому по розстрочці на 10 років інвестор переплачує до 1,5 разів від початкової вартості квартири. З іншого боку розмір щомісячних платежів стає меншим. 

Умови розстрочки в ЖК Іділіка опубліковані на сторінці. Тут ви можете знайти актуальну інформацію, а також дізнатися про акції від забудовника та інші вигідні пропозиції.