Вже розпочато будівництво нового ЖК Idilika Avenue! Дізнатися більше

Смарт квартири та квартири студії - вся правда про дешеве житло

Концепцію “смарт” при плануванні квартир першим запропонував у 20 роках минулого століття Людвіг Міс ван дер Рое - німецький архітектор. Вона полягала у тому, щоб стінами були відділені лише санвузол, а весь інший простір розділявся рухомими перегородками. 

В подальшому дана концепція отримала свій розвиток і сьогодні вже всі знайомі з термінами “смарт квартира” та “квартира студія”. 

Смарт квартира - невелике житло від 18 до 30 м2. Зона для сну та кухонна зона фактично не відділяються стінами чи перегородками, зважаючи на малу площу квартири. 

Квартира студія - дещо більша за площею - від 30 м2 та може мати перегородки між зонами - кухні та житловою. Основна її відмінність від однокімнатної квартири полягає у тому, що там немає міжкімнатних дверей - лише часткові перегородки або арки.

Переваги смарт квартир

Найпривабливішим у смарт квартирі є її вартість. Фактично, при тій же ціні квадратного метру для житлового комплексу можна купити собі бюджетне житло майже у два рази дешевше. 

Так само потрібно менше витрачати на матеріали при проведенні ремонту. З іншого боку, аби організувати дійсно ефективно її технічне облаштування, потрібно буде витратитись на професійного дизайнера.

Завдяки малій площі витрачається менше енергоресурсів на її опалення. 

Смарт квартири вважаються кращим варіантом при покупці житла для студентів, молодих сімей або “холостяків” та активних людей, які не вимогливі до “комфорту” і з високою самоорганізацією. 

Переваги квартир студій

Площа студій, як вже казали, більша, ніж у смарт та наближається до невеликої однокімнатної квартири. Але за рахунок архітектурних рішень площа її спланована таким чином, щоб можна було переміщатися між визначеними зонами без необхідності відкривання дверей. 

Житловий простір можна відділити невеликими перегородками, щоб забезпечити більшу приватність, або кольором.

У студії більше простору та світла. 

Квартири студії можуть також мати й окремі кімнати, адже основний їх критерій, що кухня об'єднана з вітальнею (або іншою житловою зоною). 

Чи є законними смарт квартири та студії в Україні

Тут потрібно зазначити, що такі квартири відносяться до категорії нестандартного житла. А це може значно ускладнити життя для їх власника, особливо, якщо ви купили смарт квартиру від забудовника.

В першу чергу, варто зазначити, що згідно із державними нормами приміщення менше за 30 м2 не вважаються за житлові. 

Найпоширеніші проблеми, які можуть виникнути у власника смарт квартири

  1. Житло менше за 30 м2 не можна, або дуже складно здати в експлуатацію. Для цього потрібно отримати спеціальний дозвіл від експертної ради Мінрегіону, але зробити це дуже складно.
  2. Якщо будинок, де за проектом є смарт квартири, не вдалося ввести в експлуатацію, його мешканцям доведеться сплачувати за електроенергію, воду та газ за комерційними тарифами.
  3. Враховуючи, що згідно ст. 47 Житлового Кодексу України житлова площа на одну особу має складати 13,56 м2, то молодій сім’ї у смарт квартирі буде дуже складно зареєструвати дитину.
  4. Також діти різної статі після 9 років не повинні проживати в одній кімнаті, що в принципі неможливо забезпечити в смарт квартирі.
  5. Згідно норм ДБН не дозволяється встановлювати газові котли в приміщеннях, що суміщені із житловою кімнатою. А зона спальні та кухні повинні взагалі бути відділеними стіною. Тому для смарт квартир можливе лише використання електричних нагрівачів та плит для приготування їжі.

На що потрібно звернути увагу власникам квартир студій

Квартира студія, площею більше 30 м2, є більш вигідним варіантом з точки зору можливих проблем. Це повноцінне житлове приміщення, яке не матиме проблем із введенням в експлуатацію та підключенням до комунікацій. 

Але варто звернути увагу на кілька моментів. Якщо ви купуєте однокімнатну квартиру і бажаєте перепланувати її у студію, то у вас можуть виникнути проблеми із підключенням до газової мережі. Тож квартири студії часто проектують одразу без газових котлів. Це може призвести до додаткових комунальних витрат у будинках із індивідуальним опаленням. 

Квартири із невеликою площею досить популярні серед молоді та користуються значним попитом. В ЖК Іділіка ви можете обрати для себе студію або однокімнатну квартиру від 30 до 40 м2 серед великої кількості варіантів.